2018 już za:|2018 już ma:

Więcej:
Kubki na Prezent
Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.
Blog > Komentarze do wpisu

Kompot z suszu

Przepis na wigilijny kompot z suszu, to jeden z najłatwiejszych przepisów jakie można sobie wyobrazić. W skrócie : zalewamy suszone owoce wodą i po jakimś czasie całość zagotowujemy. W niektórych przepisach pojawiają się dodatki takie jak, na przykład, cukier i cynamon ale myślę, że wigilijny kompot powinien być jak najprostszy, czyli owoce i woda. A że taki prosty przepis może być smaczny możecie przekonać się sami ... robiąc taki kompot własnoręcznie.

Przepis na kompot z suszu 

Składniki: suszone owoce, woda.

Wypłukane pod bieżącą wodą owoce wrzucamy do garnka, zalewamy zimną wodą (kilka centymetrów powyżej owoców) i odstawiamy. Po conajmniej 2 godzinach całość zagotowujemy i gotujemy około 20min. Jeśli owoce wchłonęły zbyt dużo wody możemy ją uzupełnić. Podobnie, jeśli kompot jest za słodki możemy dolać wody. Jeśli, natomiast, jest zbyt mało słodki dadajemy trochę cukru - wszystko według gustu.

Jakie owoce do kompotu z suszu?

Ja stosuję najprostszą metodę: wrzucam suszone owoce takie jakie mam pod ręką. W tym roku do kompotu powędrowały: suszone jabłka, gruszki, morele, rodzynki, śliwki (mało bo mało było) i figi. Kompot był wyśmienity bez dosładzania (figi i rodzynki mają dużo cukru), czego i Wam życzę.

Przepis na kompot pochodzi z http://zajadamy.blox.pl

piątek, 28 grudnia 2007, korek1000

Polecane wpisy

Komentarze
2012/08/19 17:16:14
ZOBACZ TAKŻE:

ŚLIWKI. DIETA. INDEKS GLIKEMICZNY TO BŁĘDY.
BH.243.
_: www.myspace.com/441640023/blog/460078235

ARTYKUŁ BH.305: www.instytutirl.com.pl/index3.php

Biologia, medycyna.
BH.224./BH.243./ + inne artykuły wg kolejności.