2018 już za:|2018 już ma:

Więcej:
Kubki na Prezent
Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.
Blog > Komentarze do wpisu

Przepisy Na Święta

No więc nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a przed nimi Wigilia. A jak święta, to i świąteczna kuchnia. A jak Wigilia, to i wigilijne przepisy. A ja niestety, jak na razie zupełnie głowy nie mam ani do ryb, ani makowców ani i innych postnych rzeczy. No ale tradycja zobowiązuje ... cholerka, więc zakładam ten temat i od dzisiaj będę starał się pisać tak trochę pod kolację wigilijną i świąteczną kuchnię. Nie wiem jeszcze jak to będzie wyglądać ale gdy pojawi się na tym blogu jakiś przepis na karpia, kutie czy coś podobnego to postaram się go podpiąć pod ten wpis.

Na razie przyjrzałem się moim starszym wpisom (ponieważ blog istnieje dopiero od lutego, to razem żeśmy jeszcze nie świętowali) i ... no, właśnie niezbyt tego wiele z ryb mieliśmy jedynie "Rybe ze szparagami" i węgierskie "Zupy Rybne" więc trzeba się wziąć do roboty i ukręcić trochę wpisów świątecznych. Mam nadzieję, że się uda.

Ten wpis może, jak na razie, niewiele wniósł do bloga i zbyt przydatny dla Was nie jest (no, chyba że kogoś przepisy z linków powyżej wigilijnie zainspirują :) ), no ale może taki pożytek będzie z niego, że mnie zmobilizuje i zdopinguje do światecznego gotowania i dzielenia się przepisami. Mam nadzieję, że tak będzie i czas pokaże, że trochę niżej zaczną pojawiać się linki do przepisów na święta.

Zabieram się do roboty (na razie koncepcyjnej :) ), do usłyszenia, pozdrawiam.

tekst pochodzi z http://zajadamy.blox.pl

Pierwszy, z obiecanych, wpisów : Zakwas na barszcz czerwony

I seria pierogowa : Pierogi - ciasto, czyli przepis, jak wyrabiać, jak formować, jak gotować ciasto na pierogi.

Farsze do pierogów wigilijnych:

Seria śledziowa:

Inne:

I z trochę innej beczki

piątek, 07 grudnia 2007, korek1000

Polecane wpisy

  • Tłusty Czwartek

    Ponieważ nadchodzi Tłusty Czwartek (w tym roku 16 lutego, dość wcześnie, bo to święto uzależnione od daty Wielkanocy , która w 2012 roku wypada 8 kwietnia), dz

  • Na Grilla

    Właśnie zerknąłem w prognozę pogody na weekend majowy 2011 i okazuje się, że staje się już chyba tradycją, bo tak, jak sięgnę pamięcią jest już od dobrych kilk

  • Pomysły na Przepisy Wielkanocne

    No i znów zbliża nam się kulinarna rozpusta. Wielkanoc 2011 wypada 24 kwietnia . Z tej okazji zebrałem się w sobie, poprzeglądałem blog i otagowałem wpisy z prz

Komentarze
2012/08/14 16:02:42
CIEKAWY PRZEPIS (wklejam przyjacielską notkę), A OPTYMISTYCZNA ENERGIA DLA KOMÓREK NERWOWYCH NASZEGO MÓZGU. ODŻYWIANIE CZŁOWIEKA W XXI WIEKU: INFO (BIOLOGICZNA POMOC) *****

CHLEB NA OSTEOPOROZĘ-IRL, JEST W CHWILI OBECNEJ NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWYM PRODUKTEM ŻYWIENIOWYM DLA CZŁOWIEKA NA PLANECIE ZIEMIA:
80% Energii (niskie węglowodany), antyotyłościowy (bardzo syci), antycukrzycowy (poziom cukru do 26% wzrostu). W całych swoich dziejach ludzkość (7 mld), nie stworzyła dotąd tak wartościowego i biologicznie wzorcowego produktu żywieniowego.

CHLEB NA OSTEOPOROZĘ-IRL, MOŻNA PAKOWAĆ PRÓŻNIOWO:
Np. po 3 szt. jest on wówczas przydatny do spożycia przez ponad 1 rok. Energię biologiczną w ilości ok. 80% stanowią tzw. NISKIE WĘGLOWODANY, TJ. DO 26% WZROSTU. Na turystyczne wycieczki, trasy, dalekie wyjazdy czyli: logiczna, zdrowotna konieczność. Również akcje pomocy humanitarnej.

OKRUSZKI !! DLA DZIECI, DLA SPORTOWCÓW, CHORYCH (SZPITAL), OSÓB STARSZYCH (DODAJEMY DO WSZELKICH POSIŁKÓW):
Każdy chleb wg opracowań IRL KRAKÓW tj. upieczone mini chlebki, mielimy (mikser) uzyskując tzw. okruszki czyli produkt biologicznie wzorcowy w praktycznej do spożycia formie. Rozdrobniony chleb jest naturalnym źródłem energii dla człowieka i powinien stanowić podstawowy składnik każdego posiłku / 24h. Nasz organizm pozyskuje o 30% więcej energii, niż po spożyciu ugotowanego ryżu, co stanowi zwiększenie energetycznych możliwości życiowych dla wszystkich komórek, a w szczególności komórek nerwowych naszego mózgu. Układ immunologiczny otrzymuje dodatkową energię do walki z bakteriami, wirusami, także z komórkami nowotworowymi wzmacniając szanse obronne organizmu (dużo większa energia dla białych krwinek układu odpornościowego).

PRZEPIS ten, zamieszczony jest na stronie internetowej; *****
Skrót adresu strony w Internecie: INSTYTUTIRL
ADRES: www.instytutirl.com.pl/index6.php

2.TEMAT.
ENGLISH VERSION: www.instytutirl.com.pl/index9.php

Biologia, medycyna.