2018 już za:|2018 już ma:

Więcej:
Kubki na Prezent
Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.
Blog > Komentarze do wpisu

Kulinarny Przekrój

A to nam się w tym tygodniu przekrój postarał. We wnętrzu aż 4 duże artykuły związane z zajadaniem. 

Wpis z blogu: http://zajadamy.blox.pl

Pierwszy tekst Olgi Woźniak traktuje o chowie świnek. Duże zdjęcia młodych prosiaków. Zaczyna się tak : "Najczęściej spotykamy się przy obiedzie. A jednak nie znamy wyrazu ich oczu ...", a potem duże zdjęcia młodych prosiaków. Hmmm, ... oj, my mięsożerni ... (Przy okazji przypominam, że nie długo Dzień Bez Mięsa)

Następny artykuł Jarka Szubrycht'a to właściwie wywiad z doktorem Łukaszem Łuczajem lubującym się w zajadaniu robaków, larw, koników polnych i tym podobnych. Tytuł "Kostka rosołowa na 100 nóżkach". Na razie zostawiam bez komentarza. Być może kiedyś pojawią się na tym blogu przepisy na pasikoniki i potrawka z chrabąszcza majowego :)

Trzeci tekst napisała Irena Celińska. Znów w Przekroju pojawia się "Alchemia w Kuchni", czyli przepisy na różne cuda kulinarne przygotowywane z wykorzystaniem zdobyczy naukowych i nowych cudów technologiczno chemicznych. Mamy tu na przykład ... "Odwrotne lody", czyli lody, które topią się pod wpływem ... zimna.

I na koniec, w artykule "Wiosenne ucztowanie" mamy, a jakże, akcent Wielkanocny. Karolina Konar i AHA opisują jak wyglądają Święta Wielkanocne za granicą. Czytamy tu jak wygląda Grecka Wielkanoc, jak święta obchodzą w Chinach, Meksyku, na Ślowacji, Izraelu i jak obchodzą Wielkanoc w Skandynawii. Autorki (jeśli AHA to kobieta) skupiają się oczywiście na kuchni i potrawach wielkanocnych.

Na razie tylko sygnalizuje, że Przekrój wydrukował to co wydrukował. Teraz siadam do uważnej lektury i pewnie po przeczytaniu coś skrobnę.

czwartek, 13 marca 2008, korek1000

Polecane wpisy