2018 już za:|2018 już ma:

Więcej:
Kubki na Prezent
Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.
Blog > Komentarze do wpisu

Zielone Piwo

Dziś obchodzimy, a właściwie obchodzą w Irlandii, a my się podłączamy - Dzień Świętego Patryka. A co nam się najbardziej kojarzy z Irlandią? Oczywiście piwo. A jak Irlandia, to jaki kolor?. No pewnie, że zielony.

Na pewno każdy kto zrobił sobie w Św. Patryka rajd po pubach spotkał się ze zwyczajem barwienia w ten dzień piwa na zielono. A jak zrobić zielone piwo?

Inne przepisy na : http://zajadamy.blox.pl

Jak zabarwić piwo na zielono

Myliłby się ten kto by sądził, że zielony barwnik do piwa załatwi nam sprawę. Przypomnijcie sobie lekcję rysunku (a właściwie malunku) albo optyki na fizyce traktującej o mieszaniu barw (znane z komputerów RGB nam się tu nie zda na nic). Otóż, kolor zielony otrzymamy ze zmieszania żółtego (kolor naszego piwka) z niebieskim. Potrzebujemy więc jakiś niebieski barwnik do piwa i to najlepiej jak najbardziej naturalny bo przecież nie chcemy się zatruć.

Ja proponuję użyć w tym celu niebieskiego likieru lub wódki np. Blue Curacao albo Bols Blue - trzeba jeno uważać żeby nam się Święty Patryk za szybko nie skończył :). Wersja bezpieczniejsza: to podobno (piszę podobno, bo nie widziałem na własne oczy) w sklepach Herbapolu można dostać niebieski sok malinowy.

Miłego świętowania życzę i pamiętajcie, że jutro do prac i szkół idziemy więc ostrożnie z Blue wódko-dodatkami.

poniedziałek, 17 marca 2008, korek1000

Polecane wpisy

Komentarze
2008/03/18 01:25:35
Na pytanie o zielone piwo Irlandczycy pytaja: Heineken? to tak jak u nas putaliby Lech? Zwyczaj zdaje sie jest bardziej amerykanski niz irlandzki. Inna rzecz w to w USA jest wiecej ludzi przyznajacych sie do irlandzkich korzeni, niz na Zielonej Wyspie.

BTW. Zielone sa tylko lugery, czyli piwa jasne, a oryginalny irlandzki Guinness ponoc zabarwia sie na zloto. Ciekawe czy to przez blue curacao? ;)))