2018 już za:|2018 już ma:

Więcej:
Kubki na Prezent
Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.
Blog > Komentarze do wpisu

Idzie Wielkanoc więc znów o jajkach

Około trzech tygodni zostało nam do Wielkanocy (Wielkanoc 2009 - 12 kwietnia) więc w sieci pojawiają się już wielkanocno-jajeczne informacje. A może to przypadek, kto wie? Przypadek, nie przypadek WP, czyli wirtualna polska podała właśnie informację o największym jajku na świecie ...

największe jajko świata zniósł wymarły ptak 'mamutaka'

Otóż jajko to pochodzi od wymarłego ptaka nazywającego się "mamutak" (mamutaka) znanego także jako ptak-słoń. WP pisze o jajku tak:

Jajo zostało złożone na początku XVII wieku przez wymarłego obecnie mamutaka, zwanego również ptakiem-słoniem, żyjącego ówcześnie na Madagaskarze, a uznawanego za największego ptaka, jaki kiedykolwiek żył na Ziemi. Gigantyczny okaz wyceniany jest na ok. 5,5 tys. euro i zostanie sprzedany w tym tygodniu w Londynie.

Tu link do zdjęć http://wiadomosci.wp.pl/gid,10978056,title,Najwieksze-jajko-swiata---zobacz-zdjecia,galeria.html (jedno z nich podkradłem mam nadzieję, że Autor:  AFP / Shaun Curry nie będzie miał nic przeciwko temu)

A tu moje, zeszłoroczne i starsze tematy na temat jajek:

Przepisy Na Jajka, Jajka Przepiórcze, Sosy do Jajek, Pisanki

więcej przepisów wielkanocnych niebawem (mam nadzieję).

PS. Wielkanoc, Wielkanocą ale w tą, znaczy się w najbliższą niedzielę, następuje zmiana czasu. Zegarki przestawiamy z godziny drugiej na trzecią a więc, zła wiadomość dla lubiących spać (kto nie lubi), śpimy krócej.

czwartek, 26 marca 2009, korek1000

Polecane wpisy