2018 już za:|2018 już ma:

Więcej:
Kubki na Prezent
Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.
Blog > Komentarze do wpisu

Jajecznica z Kurkami

Kontynuujemy naszą kurkową ucztę. Dziś jajecznica z kurkami. Jeśli potrafimy zrobić Kurki Na Maśle, to jajecznica nie będzie stanowić dla nas większej tajemnicy i większego problemu. Robimy ją bardzo podobnie. Jeśli akurat nie mamy kurek pod ręką, to polecam jajecznicę po wiejsku. No ale bierzemy się do roboty ...

Jajecznica z KurkamiJajecznica z Kurkami - składniki, czyli czego potrzebujemy

  • dwie szklanki kurek
  • jedna średnia cebula
  • 4-6 jajek
  • masło do smażenia
  • sól, pieprz do smaku
Drobno poszatkowaną cebulę przysmażamy na złoto na maśle. Masło może być zwykłe ale sklarowane pozwoli nam na szybsze przysmażenie cebuli. Wrzucamy kurki (Grzyby, oczywiście oczyszczone i wypłukane pod bieżącą wodą, kroimy niezbyt drobno - duże sztuki na cztery części wzdłuż nóżki, średnie na dwie, drobnicę pozostawiamy tak jak jest). Całość smażymy przez około 3 minuty na dużym ogniu. Przykrywamy i dusimy jeszcze, na mniejszym ogniu, jakieś 3 minuty. Zdejmujemy pokrywkę, odparowujemy nadmiar wody, dodajemy jajka i dalej robimy jak zwykła jajecznicę, czyli mieszamy do konsystencji jaka nam odpowiada i przyprawiamy solą i pieprzem.

Smacznego.

PS. Taką jajecznicę można zrobić: a) też bez cebuli, b) na boczku - najpierw przysmażamy dobrze boczek a potem jak wyżej, c) w internecie można znaleźć przepisy na jajecznicę z kurkami z papryką - przyznam się, że nie próbowałem ale być może jest to pomysł całkiem niezły.
środa, 15 lipca 2009, korek1000

Polecane wpisy