2018 już za:|2018 już ma:

Więcej:
Kubki na Prezent
Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.
Blog > Komentarze do wpisu

Wina Gruzińskie

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich pasjonatów Gruzińskiego Wina. Otóż właściciele knajpki "Tbilisi" o której pisałem jakiś czas temu tu: Kuchnia Gruzińska i tu: Restauracja Gruzińska otworzyli w Warszawie sklep z Winami Gruzińskimi.

Icewine - ekskluzywne wino gruzińskieSklep ten mieści się na rogu ulic Puławskiej i Madalińskiego a więc w okolicach "Tbilisi" (następne skrzyżowanie, jakieś 100-200 metrów dalej w stronę Ursynowa po tej samej stronie Puławskiej). Dokładny adres to ul Puławska 28.

Z tego co się dowiedziałem sklep został otwarty w maju tego roku i nie ma jeszcze strony internetowej ale lada dzień ma ona powstać. Na razie odsyłam więc do strony gruzińskiej knajpki Tbilisi - Kuchnia Gruzińska. Gdy rzeczona strona powstanie, tam na pewno pojawią się linki do niej.

Sklep na Puławskiej prowadzą oczywiście prawdziwi Gruzini, którzy, jak to Gruzini :), na winie się znają i chętnie o nim opowiedzą i doradzą. Asortyment wina mają spory. Są tam tanie wina gruzińskie, od ok. 20 złotych (Marani i Kindzmarauli Marani) oraz wina ekskluzywne,  po 200-300 złotych. Najdroższe gruzińskie Icewine robione jest z mrożonych winogron.

Prawdą jest, że wina gruzińskie mają charakterystyczny, trochę inny od innych smak, mi smakują ale rozumiem, że nie wszystkim mogą przypaść do gustu. Jeśli ktoś, tak jak ja, lubi wina z Gruzji a zamierza pić wino z kimś kto za tym smakiem nie przepada, w sklepie u Gruzinów kupić można także wina z innych zakątków świata. Wybór ich jest co prawda mniejszy ale są wina francuskie, chilijskie, hiszpańskie, afrykańskie i.in.

Na Puławskiej, obok win, jest też gruzińska wódka z winogron - taka Grappa - nazywa się wdzięcznie i dźwięcznie "Czacza" bądź "Dżadża". Nieużywający alkoholu też znajdą tam coś dla siebie. Są tam gruzińskie soki, lemoniady i ... nie wiem co jeszcze bo uwagę swoją skupiłem głównie na winach.
sobota, 11 lipca 2009, korek1000

Polecane wpisy