2018 już za:|2018 już ma:

Więcej:
Kubki na Prezent
Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.
Blog > Komentarze do wpisu

Mięsa Na Święta

I niestety, jak co roku, przedświąteczna gonitwa nie pozwala na wykonanie wszystkich zaplanowanych rzeczy. Chciałem jeszcze napisać o mięsach na świąteczne śniadanie i świąteczny obiad ale czasu nie staje - na mieście korki, w sklepach tłumy - wszystko załatwia się dwa albo i trzy razy dłużej niż zwykle. Pewnie większość z Was przygotowała już sobie mięsa ale może jeszcze nie wszyscy, może ktoś się będzie zabierał za pieczenie dziś wieczór albo jutro rano. Dla tych, na szybko, dwa przepisy na schab - na prawdę godne polecenia ... A innym może przepisy owe przydadzą się na Wielkanoc albo na następne Boże Narodzenie.
Wpis pochodzi z http://zajadamy.blox.pl

Pierwszy przepis to schab pieczony - przepis raczej klasyczny. Oprócz kawałka dobrego schabu, potrzebować będziemy do tego przepisu dość sporo składników do marynaty (oliwa, sok z cytryny, czosnek, cebula, tymianek, szałwia, liść laurowy, ziele angielskie, ostra papryka). Bogactwo składników marynaty, czyni ten schab dobrym pomysłem na Święta, tak myślę, a marynata do schabu z oliwy i cytryny dość szybko powinna 'zmiękczyć' mięso więc jest to dość 'szybka marynata do schabu'.

Drugi przepis to schab w pomarańczach. Myślę, że to świetny przepis na mięso na świąteczny obiad, choć, na zimno, świetnie nadawać się może także na świąteczne śnaidanie. Dobrze zrobione jest na prawdę smaczne, a pomarańcze na ciepło w marynacie z musztardy są na prawdę wyborne. Do wykonania tego przepisu potrzebować będziemy m.in. słodkie pomarańcze, cebulę, musztardę francuską, dżem lub syrop pomarańczowy, tymianek, szałwia,...
To mięso gorąco polecam na Święta.

PS. Dokładne przepisy na schab znajdują się w podanych linkach.

Miało być więcej kulinarnych świątecznych przepisów. Plany były ale chyba już nie dam rady. Do zobaczenia po świętach, Następny serial świąteczny na Wielkanoc. A wszystkim moim czytelnikom życzę oczywiście Zdrowych Spokojnych i Smacznych Świąt Bożego Narodzenia.
środa, 23 grudnia 2009, korek1000

Polecane wpisy