2018 już za:|2018 już ma:

Więcej:
Kubki na Prezent
Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.
Blog > Komentarze do wpisu

Wzory na Dynię, Halloween

Jeszcze słów kilka na temat Halloween. Kilka lat temu pisałem, jak zrobić lampion z dyni na Halloween ale ograniczyłem się do samej techniki wykonania. Jakoś tak wtedy wydawało mi się, że taka lampa z dyni, to nacięte oczy, nos i usta, a "wyraz twarzy" każdy już sobie wymyśli taki jak będzie chciał. Teraz, przeglądając halloween'owe tematy w internecie, zauważyłem, że jest mnóstwo stron poświęconych 'dynnemu wzornictwu'. No przecież!, to nie musi być tylko, bardziej lub mniej groźna, twarzyczka...

Przeróżne wzory na lampę z dyni można znaleźć na stronach głównie amerykańskich. Bądź co bądź, to Amerykanie chyba przodują w produkcji halloween'owych lamp z dyni, choć samo święto ma podobno korzenie celtyckie.

Niestety nie udało mi się znaleźć jednej fajnej strony z wieloma wzorami. Zamiast tego mamy mnóstwo stron z kilkoma lub kilkonastoma, mniej czy bardziej, fajnymi wzorami.

Aby wyszukać pomysły na dynię, należy w google'u wpisać np. 'pumpkin patterns', 'pumpkin templates', 'pumpkin stencils' bądź 'halloween patterns', 'halloween templates', 'halloween stencils' itd. Wyskoczy nam masa stron, ja wybrałem kilka z nich - według mnie tych ciekawszych.

Strony, jak to amerykańskie strony, są po angielsku ale nawet Ci z nienajlepszą znajomością tego języka powinni sobie poradzić - w końcu szukamy rysunków, a nie tekstów.

http://www.dltk-holidays.com/halloween/mpatterns.htm - kilkadziesiąt różnych wzorów (twarze, nietoperze, klown, nawiedzony dom, sowa, wilk wyjący do księżyca, ...). Po kliknięciu obok obrazka, otwiera nam się strona z wzorem do wydrukowania.

http://www.pumpkinmasters.com/free_patterns_main.asp - tu tylko 4 pomysły na dynię (chyba żeby poszperać jeszcze po tym serwisie) ale za to zawodowo zrobiony, w formacie PDF, sam wykrój.

http://www.fabulousfoods.com - wykroje w ilości trzynastu ale za to niektóre skomplikowane, np. Marlin Monroe, czy postaci z Rodziny Adamsów (Lurch), The Munsters (Lily Munster)

Na podanych stronach znaleźć można także inne informacje związane z Halloween: gry, zabawy, przepisy, pomysły na kostiumy itd.

Jeśli znaleźliście jakiś fajny wzór/wykrój na dynię, dajcie znać w komentarzach.

poniedziałek, 25 października 2010, korek1000

Polecane wpisy

Komentarze
2010/11/15 20:55:51
-
2010/11/25 17:40:27
Dzięki za porady. Świetnie
-
2010/12/15 12:18:44
Hej ostatnio robiłam zakupy w carefurze i natknęłam się na wielki symbol PQS.
Wiem że to coś w związku z jakością ale ogólnie co ja z tego mam?
-
2011/03/20 22:14:09
fajnie tu na Blogu :) zapraszam do siebie , przepisy w diecie dukana eporadniki.eu