2018 już za:|2018 już ma:

Więcej:
Kubki na Prezent
Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.
Blog > Komentarze do wpisu

Dobry wyciskacz do czosnku

Dziś zamiast przepisu, pochwała sprzętu kuchennego. Co prawda pan Makłowicz twierdzi, że czosnku nie należy wyciskać bo większość soku z niego ucieka (wg. niego czosnek należy drobno siekać) ale my się tym nie przejmujmy i, w zależności od potrzeby, czasem wyciskajmy, a czasem siekajmy.
Dobry wyciskacz do czosnku 

Do tej pory używałem tanich, metalowych czosnkowych wyciskaczy. Niestety, mimo że metalowe dość szybko kończyły swój żywot - rozpadały się. Niewygodne też było ich mycie. Drobiny czosnku zostawały często w dziurkach sitka. 

Kiedy kolejny wyciskacz wyzionął ducha postanowiłem kupić nieco droższy (ale bez przesady, o ile dobrze pamiętam kosztował niewiele ponad 20zł). I była to dobra decyzja. 

Wyciskacz (na zdjęciu) wyprodukowany przez firmę "Sveico" wygląda na solidnie zrobiony i mam nadzieję, że się szybko nie rozpadnie. Ma dość duży pojemnik na czosnek więc można tam wsadzić więcej niż jeden ząbek. A, co najbardziej mi się w nim podoba, jedna z rączek jest wyposażona w ząbki, które idealnie wchodzą w sitko więc mycie go nie sprawia absolutnie żadnych kłopotów. 

Niestety, mimo usilnych starań, nie potrafię znaleźć w sieci polskiego sklepu, który takie wyciskacze oferuje. Swój kupiłem w Carrefour'ze i tam należałoby go szukać. Polecam.sobota, 19 lipca 2014, korek1000

Polecane wpisy

Komentarze
2014/11/14 12:02:03
ja mam z berghoffa i też jest bardzo dobry