2018 już za:|2018 już ma:

Więcej:
Kubki na Prezent
Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.
Blog > Komentarze do wpisu

Jak urozmaicić śniadanie

Jak urozmaicić śniadanie, tak aby miało bardziej ciekawy, efektowny wygląd? Jak sprawić, aby dziecko-niejadek zjadło śniadanie ze smakiem? Jak poprawić sobie humor śniadaniem? W sprzedaży znaleźć można śmieszne foremki-szablony do jajek sadzonych. Skorzystanie z takich foremek na pewno sprawi, że nasze śniadanie będzie wyglądało bardziej smakowicie i ciekawiej niż standardowe.

Foremka do jaj sadzonych w kształcie sowyW tym wpisie przedstawimy trzy różne foremki do jaj. Dwie do jaj sadzonych i jedną do jaj gotowanych. Takie fikuśne kształty, które można uzyskać dzięki tym silikonowym szablonom, powinny spodobać się przede wszystkim dzieciom, ale prawdopodobnie też poprawią poranny humor dorosłym. Dzieci-niejadki powinny mniej grymasić przy takim śniadaniu i być może zjedzą sowę lub piracką czaszkę z przyjemnością.

Pierwsza foremka, którą można nabyć tu: 4Gift.pl - foremka do jajek, to silikonowy szablon w kształcie sowy za 37 PLN, druga (do nabycia tu: 4Gift.pl - foremka 2), to, również silikonowy, szablon w kształcie trupiej czaszki za 37 PLN.

Wykonanie (posadzenie) jaj przy użyciu takich foremek nie powinno nastręczyć większych trudności. Wystarczy oddzielić żółtka od białek. Żółtka wlać w miejsca na oczy, a białkiem uzupełnić resztę formy. Po czym wszystko ładnie usmażyć na patelni. Sowę możemy posadzić na 'gałęzi' z usmażonego boczku, a do pirackiej czaszki dodać piszczele z takiegoż boczku (patrz na zdjęcia)

foremka do jaj w kształcie pirackiej, trupiej czaszkiO ile dwie powyższe foremki powinny spodobać się przede wszystkim dzieciom, o tyle trzecia foremka w kształcie serce, urozmaici śniadanie zakochanym. Na pewno przyjemnie będzie ukochanej lub ukochanemu, jeśli rano dostanie grzankę, kanapkę lub sałatkę z jajkami w kształcie serca.

Foremka do jajek w kształcie sercaTa ostatnia foremka działa troszkę inaczej niż poprzednie. Aby ukształtować jajko, ugotowane na twardo należy włożyć do formy i zanurzyć w zimnej wodzie na kilka minut. Ten ostatni szablon można nabyć tu: 4Gift.pl - foremka do jajek w kształcie serca za 25 PLN.

Smacznego i przyjemnego śniadania

niedziela, 28 czerwca 2015, korek1000

Polecane wpisy