2014 już za:|2014 już ma:GoogleWięcej:
Akcesoria Kuchenne
Książki Kulinarne Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.
środa, 13 listopada 2013
Ostatnio w sieci pojawia się mnóstwo pomysłów jak niebanalnie urozmaicić podanie potraw, zadziwić i, miejmy nadzieję, zadowolić gości podając im potrawy "nieco inaczej" niż zwykle. Tu, na przykład, pomysł jak urozmaicić przyjęcie robiąc ... łabędzia z jabłka...

wtorek, 16 lipca 2013
Niejeden i niejedna z Was zapewne miewa raz na jakiś czas kaca. Każdy ma pewnie jakiś swój sposób na tę dolegliwość, a to zjeść tłusto, a to kwaśno, popić dużą ilością płynów, np. wodą z ogórków kiszonych itd., itp. Z 'leczniczych' zup wybralibyście pewnie ogórkową, flaczki, cebulową, może dobrze doprawiony barszcz. Ja dziś chciałem przedstawić swój, niedawno odkryty, sposób: Zupę cytrynową z miętą.

Wpis pochodzi z http://zajadamy.blox.pl

środa, 08 maja 2013
Przeglądając wydarzenia związane z nocą muzeów trafiłem na zapowiedź ciekawych warsztatów kulinarnych w ... Muzeum Powstania Warszawskiego ...
środa, 08 sierpnia 2012
Niestety z braku czasu, o czym pisałem już wcześniej, nie jestem w stanie prowadzić niniejszego bloga regularnie. Rzadko tu zaglądam ale jednak zaglądam ... i oczom moim ukazuje się na samej górze strony reklama. Reklama wielka, ogromna, nie moja. Ki czort, czy to jakiś włam na blox'a, o co cho?

Poszperawszy trochę dowiedziałem się, że blox postanowił dodawać własne reklamy do nieaktualizowanych blogów (bodajże bez wpisów przez miesiąc). Niniejszym testuję, czy to prawda i czy po opublikowaniu tego wpisu reklama jakiejś Pani Joanny zniknie z mojego bloga.

PS. Przepraszam za nietematyczny wpis. Cały czas mam nadzieję, że wrócę jeszcze do systematycznego pisania. Niestety nie mogę nawet w przybliżeniu powiedzieć kiedy to nastąpi.

PS2. Teraz zorientowałem się, że tytuł tego wpisu "zAjadamy reklamy" brzmi bardzo podobnie do tytułu innego bloga - "zjadamy reklamy". Mam nadzieję, że właściciel bloga o reklamach mi to wybaczy. Pozdrawiam.

16:30, korek1000 , Inne
Link Komentarze (4) »
wtorek, 22 maja 2012
Pamiętam jak jakiś czas temu zastanawialiśmy się ze znajomymi kiedy do Polski trafiła kapusta, czy sprowadziła ją królowa Bona razem z resztą włoszczyzny, czy też nasi przodkowie zajadali się nią wcześniej. Ja twierdziłem - przyznam się, że nie będąc do końca pewien - że kapusta musiała być znana przed Boną, wszak to typowo polskie warzywo i nie wyobrażałem sobie, żeby wcześniej nie zajadano się np. bigosem. Potwierdzenie tego faktu znalazłem już wcześniej (nie pamiętam gdzie) ale teraz przypadkiem trafiłem na bloga, który ładnie historię kapusty opisuje ...

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 64