2018 już za:|2018 już ma:

Więcej:
Kubki na Prezent
Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.

Pizza

niedziela, 19 września 2010
W ostatnim wpisie super cienkie ciasto do pizzy obiecałem przepisy na topy do pizzy. Jeśli już uporaliśmy się z ciastem i potrafimy je przygotować, to najwyższy czas dobrać sobie składniki według swoich upodobań. Robienie domowej pizzy ma tę niewątpliwą zaletę, że możemy sobie zaszaleć, pofolgować swoim gustom i nie jesteśmy skrępowani restauracyjnym menu. Poniżej moje przepisy, a właściwie wskazówki i pomysły na pizzę

Wpis z blogu http://zajadamy.blox.pl
niedziela, 05 września 2010
Pizza na cienkim, a właściwie mówiąc na BARDZO cienkim cieście. Jakiś czas temu na tym blogu królowała domowa pizza, wtedy robiłem ją na dość cienkim (bo na grubym nie lubię) cieście ale ostatnio odkryłem co to znaczy ciasto do pizzy naprawdę cienkie. Rozkochałem się w tej pizzy i serdecznie ją polecam. Wydaje się, że bardzo cienkie ciasto lepiej się piecze w domowym piekarniku - nie mamy przecież w domach pieca do pizzy, który można rozgrzać do temperatury powyżej 300 stopni. Nie mówiąc już o tym, że jedna osoba może zjeść cały placek i nie będzie czuła się ociężała i przejedzona. Oto przepis ...
Przepis pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl

poniedziałek, 09 lutego 2009

Właśnie minęła północ i mogę z czystym sumieniem poinformować o tym, że dziś, tj. 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Przypominam, że prowadzę serial pizzowy na temat domowego wypieku pizzy. Serial ów jest tu: Domowa Pizza. Muszę, bijąc się w piersi, przyznać, że coś mi on opornie idzie - w najbliższym czasie postaram się poprawić.

Dziś z okazji dnia świątecznego nie będzie przepisów ale kilka ciekawostek na temat pizzy (z http://halloween.friko.net/dzien-pizzy.html ):

- Największą pizzę zrobiono 8 grudnia 1990 roku w Johanesburgu (Afryka Południowa). Pizza ta miała średnicę 37,4 metra. Zużyto na nią 500 kg mąki, 800 kg sera i 900 kg sosu pomidorowego.


- 22 marca 2001 roku niejaki Bernard Jordan, pracownik Butler's Pizza, dostarczył pizzę z Cape Town (Afryka Południowa) do Sydnej w Australii. Dostawca przemierzył 11.042 km. Była to najdłuższa (a właściwie najodleleglejsza) dostawa pizzy w historii.

-Podobno, najbardziej ulubioną pizzą Małgorzaty (Sabaudzkiej) była przygotowana i nazwana na jej cześć pizza Margherita , w skład której wchodziły składniki w kolorach włoskiej flagi: mozarella (biały), pomidory (czerwony) i bazylia (zielony).

00:45, korek1000 , Pizza
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 stycznia 2009
Pamiętam, że kiedyś wydawło mi się, że robienie ciasta w domu to wyższa szkoła jazdy zarezerwowana wyłącznie dla doświadczonych kucharzy. Nic bardziej mylnego (przynajmniej w przypadku ciasta na pizzę). Zmieszanie składników, ugniecenie i rozwałkowanie ciasta nie jest żadną skomplikowaną czynnością, no ... może trzeba uważać aby się mąką nie upaprać. Zachęcam wszystkich domowych pizzorobów do własnoręcznego przygotowania ciasta (poniżej przepis) - domowe ciasto jest o wiele lepsze i to kupne nie może się z nim w żadnym stopniu równać.

Przypominam, że z okazji nadchodzącychWalentynek od kilku dni robimy na tym blogu domową pizzę. Inne notki na ten temat znajdziecie w dziale Pizza

poniedziałek, 26 stycznia 2009
Od kilku dni, z okazji nadchodzącego Dnia Pizzy a i po trochu Dnia Świętego Walentego, prowadzę serial kulinarny na temat domowego wypieku pizzy. Zanim zaczniemy przygodę z ciastem, wypiekiem i przyprawianiem pizzy, kilka słow o narzędziach i innych przyborach, które mogą się nam przydać. Najbardziej przydałby się oczywiście piec do pizzy opalany węglem, no ale założenie jest takie, że naszą pizzę robimy w standardowo wyposażonej kuchnii więc piekarnik musi nam wystarczyć. Oprócz piekarnia przyda się także ...

 
1 , 2