2018 już za:|2018 już ma:

Więcej:
Kubki na Prezent
Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.

Reklama

poniedziałek, 22 czerwca 2009

Wszyscy, którzy od dziś (22.06) do końca czerwca wykupją przez widget AdTaily reklamę za ponad 101 złotych, czyli przy obecnych cenach na przynajmniej 7 dni, dostaną dodatkowy link w dziale 'Blog Sponsorowali' (w menu po lewej stronie tuż pod kalendarzem). Link będzie SEO friendly (przyjazny dla wyszukiwarek), z atrybutem target=_blank. Anchorem domyślnym będzie tytuł lub adres strony ale istnieje możliwość mailowej negocjacji anchor - tekstu (max 2 słowa).

Przy reklamie za:

  • 101 - 151 złoty (7-9 dni) umieszczam link na 2 miesiące.
  • 151 - 200 PLN link na 3 miesiące
  • każde następne wydane 50 złoty to jeden miesiąc więcej.

Zapraszam.

PS. Promocja obowiązuje do końca czerwca. Potem ceny reklam będą wyższe i nie wiem czy będę tak chętnie linkował.

16:40, korek1000 , Reklama
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 czerwca 2009
Na początek dobra wiadomość. Już niedługo wracam do pisania na blogu. Będą nowe przepisy i inne informacje związane z kucharzeniem i jedzeniem. Kiedy to dokładnie nastąpi ciężko mi jeszcze w tej chwili powiedzieć ale mam nadzieję, że 'już za chwileczkę, już za momencik'.

A tymczasem jeszcze kilka słów na temat reklam. W tej chwili wyświetlają się dwie reklamy (lewy górny róg blogu). Reklama sklepu internetowego picco.pl z gadżetami oraz sklepu krainaherbaty.pl. Mimo że ten drugi bardziej pasuje do niniejszego blogu, chciałby napisać kilka słów o pierwszym z nich, a właściwie o produkcie stanowiącym sklepu tego asortyment. Jeśli inne sklepy zagoszczą u mnie na dłużej, przyjrzę się im i też, jeśli znajdę ciekawy temat, może skrobnę o nich kilka słów ;). Ale do rzeczy ...
środa, 20 maja 2009
[Z ostatniej chwili] : od 20 czerwca cena reklam idzie w górę. Kto chce tanią reklamę niech się pośpieszy.

Jak było powiedziane, ceny reklam poszły w górę, obecnie koszyują 8.33PLN/dzień. Jest to nadal cena promocyjna. Warto skorzystać bo będzie jeszcze drożej :)

PS. Pojawiła się pierwsza 'kulinarna reklama'. Serwis ugotuj.eu. Witam konkurencję :) i sam jestem ciekaw jaki będzie miała współczynnik kliknięć

Aby umożliwić reklamodawcom przetestowanie opłacalności reklam AdTaily na moim blogu ogłaszam Wielką Promocję Reklam AdTaily. Od dziś, do odwołania, cena reklam będzie bardzo, bardzo, wręcz nieprzyzwoicie niska. Wynosi ona 3,33 8,33 PLN za dzień wyświetlania.

Przypominam, że blog zajadamy utrzymuje się na 9-tej pozycji w rankingu blox (na ponad 150,000 innych blogów) i, według statystyk blox'a, może poszczycić się ruchem ok. 4000-5000+ unikalnych wizyt dziennie* (patrz zrzut ekranu statystyk).

Sprostowanie do statystyk. Po podłączeniu statystyk Google Analytics wydaje się, że statystyki blox'a są niestety mocno przeszacowane GA z dnia 20 maja wykazuje: 2,408 unikalnych odwiedzających, 2,550 wizyt, 3,892 odsłon, podczas gdy statystyki blox'a pokazują liczbę 4,137.

Moje uwagi co do reklam:

  • jedna reklama nie może być umieszczona dłużej niż na tydzień
  • oczywiście nie reklamujemy żadnych serwisów łamiących prawo ani też z gołymi babami lub niesmacznymi historiami
  • nie reklamujemy serwisów kiepskich, nie działających, brzydkich itd.
  • nie dodajemy linków do programów parnerskich.
  • link reklamowy powinien wskazywać domenę główną serwisu (w szczególnych, usprawiedliwionych przypadkach będę dopuszczał linki do podstron ale przypadek musi być rzeczywiście usprawiedliwiony)
  • ostateczna decyzja o dopuszczeniu reklamy należy do mnie i AdTaily. Zastrzegam sobie prawo do niedopuszczenia reklamy bez podania przyczyn.
  • Promocja będzie trwała do odwołania. O końcu poinformuje kilka dni przed zakończeniem

Zapraszam do testowania reklam.

PS. Już wkrótce dostępne będą dokładniejsze statystyki Google Analytics.

16:02, korek1000 , Reklama
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 11 maja 2009

Uwaga, z dniem 20 maja rozpoczynam wielką promocję reklam AdTaily. Dzień wyświetlania reklamy kosztuje do odwołania tylko 3.33 PLN. Wkrótce szczegóły. PS. Proszę nie wystawiać reklam na dłużej niż tydzień, takie reklamy nie będą zatwierdzane.

Edycja: tu dostępne są już Szczegóły Promocji AdTaily

Jakiś czas temu pisałem, że będę musiał ograniczyć trochę pisanie na tymże blogu. O ile dobrze pamiętam, nie rozpisywałem się nad przyczynami ... a jak nie wiadomo o co chodzi,to chodzi o ... ano właśnie. Co by tu dużo nie gadać światowy kryzys dopadł i mnie więc musiałem rzucić się w wir zarabiania dudków i czasu na przyjemności wynikające z gotowania i pisania na blox'ie nie starcza mi za bardzo. Ale ...

ale tak się złożyło, że Blox, wraz z firmą AdTaily uruchomił reklamy na blogach i być może będę mógł połączyć przyjemne z pożytecznym - jeśli okaże się, że można z gotowania i pisania zarobić kilka groszy, to obiecuję, że wpisy znów pojawiać się będą częściej.

A teraz kilka słow dla potencjalnych reklamodawców:

Blog zajadamy istnieje od 5 lutego 2007 ma więc już ponad 2 lata. Główny tematem jest, jak mam nadzieję łatwo się zorientować, jedzenie i wszystko co się z tym wiąże a więc przepisy, miejsca, porady, ciekawostki itd, itp.

Obecnie zajadamy.blox.pl znajduje się na 11. miejscu listy najpopularniejszych blogów blox'a w zeszłym tygodniu był na miejscu 9.(wszystkich blogów jest ponad 150,000).

Według blox'owych statystyk odwiedza mnie tu ponad 4000 unikalnych użytkowników dziennie* (patrz: zrzut ekranu). Uwaga: statystyki bloxa pokazują wejścia z referrerem z unikalnych IP a więc raczej są niedoszacowane i wejść może być nieco więcej.

*Sprostowanie do statystyk. Po podłączeniu statystyk Google Analytics wydaje się, że statystyki blox'a są niestety mocno przeszacowane GA z dnia 20 maja wykazuje: 2,408 unikalnych odwiedzających, 2,550 wizyt, 3,892 odsłon, podczas gdy statystyki blox'a pokazują liczbę 4,137.

Obecnie (maj) zaczynają rządzić szparagi, ogórki kiszone i grill na temat, których popełniłem kilka wpisów więc ruch rośnie a ceny są promocyjne więc chyba warto zapłacić kilka złotych aby dotrzeć do czytelników zainteresowanych kulinariami :)

Uwaga, istnieje też możliwość wykupienia banerów reklamowych bezpośrednio u mnie. Banery będą umieszczone pod każdym wpisem, a na stronie z listą wpisów pod pierwszym wpisem, tak jak obecnie umieszczone są banery 'kalkulator kuchenny' i 'krzyżówki'. Banerów tych będzie maksymalnie 2.  Zainteresowanym podam szczegóły mailowo, proszę pisać na korek1000 {AT} gazeta.pl

14:43, korek1000 , Reklama
Link Komentarze (2) »