2018 już za:|2018 już ma:

Więcej:
Kubki na Prezent
Gadżety Kuchenne
Blog o jedzeniu, czyli gdzie zjeść na mieście lub w plenerze, co zrobić w domu i z czym się to je.

Wpisy z tagiem: kuchnia tradycyjna

wtorek, 16 marca 2010
Nadchodzące Święta Wielkanocne to oczywiście radosne święto zmartwychwstania upamiętniające zwycięstwo i wniebowzięcie Jezusa Chrystusa. Z czysto kulinarnego punktu widzenia, Wielkanoc to dzień zakończenia Wielkiego Postu.

Na wielkanocnym stole powinno znaleźć się więc przede wszystkim wszystko to czego brakowało przez ostatnie 40 dni. W dzisiejszych czasach raczej mało kto ściśle przestrzega reguł postu (tym bardziej Wielkiego) ale tradycja wystawnego i bogatego ucztowania w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny przetrwała chyba w większości polskich domów do dzisiaj. Potrawy Wielkanocne to coś specjalnego i w większości przypadków przykładamy do ich wyboru i sporządzenia wyjątkową uwagę.

Ten wpis pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl

piątek, 19 grudnia 2008
W zeszłym roku robiliśmy Zakwasa na barszcz czerwony a w tym proponuje, mniej skomplikowany, przepis na zakwas na żur. Żur (żurek) to także tradycyjna potrawa, świetnie nadająca się na Święta Bożego Narodzenia a z białą, tłustą kiełbasą może nam świetnie uratować życie w Sylwestrową Noc. Uwaga, już ostatni dzwonek żeby nastawić zakwas, bo musi on się kisić 3-4 dni. Przepis jest następujący ...